‎تازه ها
‎خانه » بايگانی » آغاز اعتصاب غذاى “آتنا فرقدانى” در زندان

آغاز اعتصاب غذاى “آتنا فرقدانى” در زندان

آتنا فرقدانى فعال حقوق کودکان و زنان و عضو بزرگترین کمپین حقوق بشرى که در زندان قرچک ورامین بسر می برد، از امروز دوشنبه دست به اعتصاب غذا زد.
به گزارش خبرنگار کمپین، خانم فرقدانی علت این اعتصاب غذا را اعتراض به شرایط غیرانسانی نگه داری همه زندانیان زن اعم از عادی و سیاسی در زندان قرچک ورامین، اعتراض به روند انتقال زندانیان سیاسی از جمله انتقال نگار حائری، حکیمه شکری، رویا صابری نژاد و بسمه جبوری به زندان قرچک ورامین و همچنین اعتراض به انتقال غیرقانونی خودش به زندان قرچک ورامین و درخواست بازگرداندن هرچه سریعتر به زندان اوین عنوان کرده است.
پیش از این نیز گزارشها حاکى از آن بود که شرایط آتنا در زندان قرچک بسیار نامناسب و نگران کننده است و ادامه این روند و نگهداری در این شرایط می تواند آسیب های جسمی و روحی شدیدی به وی وارد کند.
وى تاکید کرده است تا زمانی که به زندان اوین بازگردانده نشود اعتصاب غذای خود را ادامه خواهد داد “حتی اگر منجر به مرگ وی شود”.
امروز دوشنبه دقیقا یکماه از بازداشت خانم فرقدانى می‌گذرد و او خاطرنشان کرده است که اعتصاب غذایش را پس از پایان این یک ماه و بی‌نتیجه بودن اعتراض‌های مکرر قانونی به مسوولان آغاز می‌کند.
افشاگریهاى آتنا فرقدانى قبل از زندانى شدنش در زندان قرچک ورامین درباره اعمال خشونت ها در بند زنان اوین بازتاب گسترده ای در سطح جهان یافت و در پى این افشاگریها به دادگاه انقلاب احضار شد.
معاون دادستان کل تهران نیز تهدید کرده بود که آتنا فرقدانى و خانواده اش عواقب افشاگریهاى وى را خواهند دید.
آتنا فرقدانى روز شنبه بیستم دی ماه پس از حضور در دادگاه انقلاب ، مورد حمله وحشیانه نیروهای امنیتی این دادگاه قرار گرفت و نیروهای امنیتی آتنا فرقدانی را در جلو چشم پدر و مادرش شدیدا مورد ضرب و شتم قرار دادند و وی را به زندان قرچک منتقل کردند.
قرار است امروز دوشنبه جمعى از دوستداران آتنا فرقدانى در اعتراض به نگهدارى وى در زندان قرچک، در محل تحصن خانم نسرین ستوده در مقابل کانون وکلا حضور پیدا کنند.

image

‎ارسال یک پاسخ

‎آدرس الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.‎فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

*