‎تازه ها
‎خانه » بايگانی » بیانیه زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) در مورد وضعیت کاظمینی بروجردی

بیانیه زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) در مورد وضعیت کاظمینی بروجردی

به وجدانهای بیدار و مدافعین حقوق بشر

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: بیانیه زندانیان سیاسی و عقیدتی بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) در مورد وضعیت بحرانی آقای کاظمینی بروجردی

آقای کاظمینی بروجردی ۵۷ ساله که بدون حتی یک ساعت مرخصی و بدون داشتن حق وکیل بیش از ۳۰۰۰ روز در زندان به سر می برد و در این مدت جمعا ۴۰۰ روز را در انفرادی سپری کرده و شکنجه های بسیاری را که منجر به بیماری های متعددی از جمله دیابت، ناراحتی کلیه، فشار خون و بیماری قلبی ایشان گردیده است متحمل شده که عدم رسیدگی پزشکی به نارسایی قلبی ایشان، سبب بروز تورم در پاهای وی شده و تعادل وی را در هنگام راه رفتن و ایستادن با مشکل جدی مواجه نموده است.

طی روزهای اخیر وضعیت آقای بروجردی بسیار نگران کننده شده است. ۴۴ روز حبس در قرنطینه اعدام و ۱۶ روز اعتصاب غذا منجر به شوک عصبی شده و در آزمایشات اخیر صورت گرفته در بهداری زندان،  میزان قند خون این زندانی عقیدتی به حدود ۶۰۰ میلی گرم افزایش یافته است که نمایانگر وضعیت بسیار خطرناک سلامت وی می باشد و حتی انگشت پای وی سیاه شده که بیم ابتلا به قانقاریا می رود. و در این شرایط؛ عدم رسیدگی پزشکی کشنده است.

آقای بروجردی همچنین در ملاقات اخیر با خانواده اش در تاریخ ۱۳ دی ماه با کمک دو نفر از زندانیان به محل ملاقات منتقل گردید. قابل ذکر است که وی در مورخۀ ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، بعد از ۴۵ دقیقه بیهوشی توسط ۵ پزشک در بهداری زندان معاینه شد که در میان آنان، رئیس بهداری اوین و پزشک داخلی بهداری نیز حضور داشتند اما مسئولین دادگاه ویژه روحانیت استفاده از دارو و همچنین درمان وی را منوط به کوتاه آمدن از مواضع اش گذاشته وی اعلام کردند.

آقای کاظمینی بروجردی به جرم عدم وابستگی به دین دولتی و مخالفت با حکومت دینی، سالها در وضعیت مرگ تدریجی قرار گرفته و خانوادۀ او به عنوان گروگان حکومت مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.
مادر سالخوردۀ او که در سال ۸۵ به همراه وی دستگیر شده بود بعد از آزادی، در بیمارستان جان سپرد اما به آقای بروجردی اجازه حضور برای تدفین مادرش را ندادند و نیز در همان سال که کلیۀ خانواده و اکثر اقوام او باز داشت شدند، در بند ۲۰۹ اوین نوه شش ماهه اش را آزار دادند تا از این خانواده اعتراف بگیرند. همسر و فرزندان آقای کاظمینی بروجردی نه تنها مشکلات اقتصادی و اجتماعی و عاطفی نبود پدر را تحمل می کنند، بلکه در این مدت هشت ساله هر کدام جداگانه دستگیر و شکنجه شده و پرونده شان هنوز در دادگاه ویژه روحانیت باز است. همچنین فرزندان ایشان از تحصیل در دانشگاه های دولتی محروم و حق اشتغال ندارند.

ما زندانیان سیاسی با دانستن این شرایط، وظیفه انسانی خود می دانیم ضمن ارائه این گزارش کوتاه از تمامی وجدانهای بیدار و مدافعین حقوق بشر درخواست کنیم که نسبت به این اعمال شکنجه غیر انسانی سکوت نکنند و تقاضای رسیدگی سریع به وضعیت این زندانی عقیدتی را داریم.

ابوالقاسم فولادوند
أسد الله هادی
افشین بایمانی
افشین حیرتیان
ایرج حاتمی
پیروز منصوری
حشمت الله طبرزدی
حمزه سواری
خالد حردانی
رضا اکبری منفرد
سعید شیرزاد
سعید ماسوری
شاهرخ زمانی
شهرام پور منصوری
صالح کهن دل
علیرضا فراهانی
فرهنگ پور منصوری
فرید آزموده
کریم معروف عزیز
لطیف حسنی
ماشاالله حائری

‎ارسال یک پاسخ

‎آدرس الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.‎فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

*