‎تازه ها
‎خانه » بايگانی » جدیدترین خبر از وضعیت نامناسب “آتنا فرقدانى” عضو کمپین در زندان قرچک ورامین

جدیدترین خبر از وضعیت نامناسب “آتنا فرقدانى” عضو کمپین در زندان قرچک ورامین

آتنا فرقدانى فعال حقوق کودکان و زنان و عضو بزرگترین کمپین حقوق بشرى که از بیستم دیماه به زندان قرچک ورامین منتقل شده به دلیل وضعیت بهداشتى نامناسب این زندان، به بیمارى گوارشى مبتلا شده است.
به گزارش خبرنگار کمپین، خانم فرقدانی در حال حاضر در زندان قرچک در بین زندانیان زن بزهکار و مجرمین خطرناک نگهداری می شود و تنها زندانی سیاسی این بند در زندان قرچک است.
طبق این گزارش، شرایط فعلی آتنا در زندان قرچک ورامین بسیار نامناسب و نگران کننده است و ادامه این روند و نگهداری در این شرایط می تواند آسیب های جسمی و روحی شدیدی به وی وارد کند.
آتنا فرقدانی در حال حاضر به صورت بلاتکلیف در زندان قرچک بسر مى برد و حکمی از سوی دادگاه انقلاب برای وی صادر نشده است.
گفتنى است پیش از این معاون دادستان کل تهران تهدید کرده بود که آتنا فرقدانى و خانواده اش عواقب افشاگریهاى وى را خواهند دید.
افشاگریهاى آتنا فرقدانى قبل از زندانى شدنش در زندان قرچک ورامین درباره اعمال خشونت ها در بند زنان اوین بازتاب گسترده ای در سطح جهان یافت و در پى این افشاگریها وى به دادگاه انقلاب احضار شد.
آتنا فرقدانى روز شنبه بیستم دی ماه پس از حضور در دادگاه انقلاب ، مورد حمله وحشیانه نیروهای امنیتی این دادگاه قرار گرفت و نیروهای امنیتی آتنا فرقدانی را در جلو چشم پدر و مادرش شدیدا مورد ضرب و شتم قرار دادند و وی را به زندان قرچک منتقل کردند.

image

‎ارسال یک پاسخ

‎آدرس الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.‎فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

*