‎تازه ها
‎خانه » بايگانی » خانواده “سعید زینالى” به کمپین پیوستند

خانواده “سعید زینالى” به کمپین پیوستند

خانواده سعید زینالی که در جریان اعتراضات دانشجویی تیرماه ١٣٧٨ بازداشت شد به جمع امضا کنندگان بزرگترین کمپین حقوق بشری پیوستند.
گفتنی است به رغم گذشت ١۶ سال از بازداشت سعید زینالی توسط ماموران جمهوری اسلامی، رژیم تاکنون اعلام نکرده است که چه بلایی بر سر این فعال دانشجویی آورده است.
به گزارش خبرنگار کمپین، اکرم نقابی مادر سعید زینالی روز چهارشنبه هشتم بهمن در تحصن روزانه نسرین ستوده در مقابل کانون وکلای دادگستری حضور پیدا کرد.
گفتنى است خانم ستوده از ٢٩ مهرماه ٩٣ در اعتراض به حکم محرومیت سه ساله اش از وکالت، تحصن خود را در مقابل کانون وکلاى دادگسترى آغاز کرده است.
نسرین ستوده که عضو بزرگترین کمپین حقوق بشری است در پیامی به این کمپین تصریح کرده است: تشکیل کمپین « تلاش در جهت عمل به اعلامیه ی جهانی حقوق بشر » , از سوی کسانی که بابت پافشاری بر آرمان ها و عقایدشان , سخت ترین شرایط را تحمل کرده اند , اقدامی نوید بخش و امیدوار کننده است .
متن کامل این پیام را در پی می خوانید:
“تشکیل کمپین « تلاش در جهت عمل به اعلامیه ی جهانی حقوق بشر » , از سوی کسانی که بابت پافشاری بر آرمان ها و عقایدشان , سخت ترین شرایط را تحمل کرده اند , اقدامی نوید بخش و امیدوار کننده است . تلاش بشر بر آبادانی آرمان هایش البته زمان و مکان نمی شناسد . تلاش پیشینیان بر تحقق مقوله های حقوق بشر راهی را بر ابناء بشر گشوده است که قابل اغماض و چشم پوشی نیست . وسوسه ی دنیایی عادلانه تر , منصفانه تر , زیباتر و انسانی تر رویای بشری بوده است که هرگز نتوانسته از وسوسه اش رهایی یابد , هرچند برای پافشاری بر آرمانش متحمل هزینه های سنگین شده است . ولی آنچه شعله ی حیات بشر را حفظ کرده است , آن است که در هر زمان ابناء بشر به وسوسه های تحقق این حقوق , نه نگفته اند .
ما هم در کنار دوستان مان بر این باوریم که حتما حقوق بشر در کشورمان و بر بسیط زمین محقق خواهد شد .
به امید آن روز
نسرین ستوده”

image

‎ارسال یک پاسخ

‎آدرس الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.‎فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

*