‎تازه ها
‎خانه » بايگانی » سخنان مهم عضو کمپین در منزل مادر “ستار بهشتی”/ دکتر ملکی به بازجوهایش چه گفته بود

سخنان مهم عضو کمپین در منزل مادر “ستار بهشتی”/ دکتر ملکی به بازجوهایش چه گفته بود

دکتر محمد ملکى نخستین رییس دانشگاه تهران پس از انقلاب و عضو بزرگترین کمپین حقوق بشرى در مراسمى که در منزل مادر ستار بهشتى برگزار شد، با بیان اینکه “وضع بزودى دگرگون خواهد شد و اینها خواهند رفت” تصریح کرد: البته ما هرگز قصد انتقامجویی و خشونت نداریم.
به گزارش خبرنگار کمپین، این فعال حقوق بشر در حالی که بغض گلویش را گرفته بود گفت: من هر بار که به منزل مادر “ستار” می آمدم با “رویین” می آمدم و الان نیز احساس می کنم که او نیز اینجا حضور دارد.
“محمدرضا رویین عطوفت” فعال ملی ، مذهبی هفته نخست بهمن ماه برای گذراندن ١٠ سال حکم حبسش، روانه زندان شد.
ملکى آنگاه رژیم جمهوری اسلامی را خطاب قرار داد و گفت: بی رحم ها، بی انصاف ها، رویین مگر چه کرده بود؟
وی در عین حال تصریح کرد: البته رویین بزودی خواهد آمد و اینها بزودی خواهند رفت.
مادر ستار بهشتی در حالی که کنار استاد ملکی ایستاده بود و آرام می گریست، بلند گفت: “الهی آمین”.
استاد ملکی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: ما قصد انتقامجویی و خشونت نداریم، من و آقای نوری زاد و عده ای از دوستان “لگام” را تشکیل دادیم برای اینکه با اعدام و کشت و کشتار مبارزه کنیم.
این فعال حقوق بشر افزود: من بارها در بازجویی ها به بازجوهایم گفتم که شما باید ما را بخاطر راه اندازی این کمپین تشویق کنید چرا که فردا که وضع دگرگون خواهد شد و “حتما و بزودی” اینگونه خواهد شد، فکر نکنید که ما، شما را به صلابه می کشیم و تکه تکه می کنیم، نه، ما شما را آزاد می گذاریم که بروید در میان مردم و این نگاههای مردم برای شما به منزله روزی یکبار اعدام است.
گفتنی است در این مراسم جمعی از فعالان حقوق بشر از جمله نرگس محمدی، محمد نوری زاد، مادر سعید زینالی و مادر کرم بیگی که همگی عضو بزرگترین کمپین حقوق بشری هستند، حضور داشتند.

image

‎ارسال یک پاسخ

‎آدرس الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.‎فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

*