‎تازه ها
‎خانه » بايگانی » وخامت حال عضو کمپین در زندان/ انجمن پزشکى جهانى خواستار آزادى فورى کاظمینى بروجردى شد

وخامت حال عضو کمپین در زندان/ انجمن پزشکى جهانى خواستار آزادى فورى کاظمینى بروجردى شد

دکتر خاویر دوآ رییس انجمن پزشکى جهانى در نامه اى به مقامات جمهورى اسلامى با اشاره به وخامت سید حسین کاظمینى بروجردى روحانى مخالف جمهورى اسلامى ، خواستار آزادى فورى وى از زندان شد.

کاظمینى بروجردى که درحال گذراندن محکومیت ۱۱ ساله خود است، از جمله زندانیانى است که به بزرگترین کمپین حقوق بشرى پیوسته و از فراخوان ٢٣ زندانى سیاسى و عقیدتى حمایت کرده است.

به گزارش خبرنگار کمپین، دکتر دوآ در نامه خود نوشته است: براساس گزارش سازمان عفو بین الملل آقای کاظمینی بروجردی از بیماری های زیادی از جمله دیابت، آسم، پارکینسون، ناراحتی کلیوی و مشکلات قلبی و درد شدید درکمر و پاهای خود رنج می برد. بر اساس گزارش های متعدد، ایشان بینایی یکی از چشمانش را از دست داده است و همچنین بنا به گزارش اخیر شرایط سلامت او ظاهرا رو به وخامت می باشد، به حدی که در حین حرکت به طور پیوسته زمین می خورد.

طبق گزارش های سازمان عفو بین الملل، او یک زندانی عقیدتی است که به دلیل طرفداری از جدایی دین ازحکومت دستگیر و زندانی شده است. وى بارها برای اعتراف و نوشتن توبه نامه تحت فشار و شکنجه قرار گرفته است، لیکن از امضای آن خودداری کرد.

رییس انجمن پزشکى جهانی تصریح کرده است: ما به شدت نگران شرایط حاضرهستیم که نشانگر نقض فاحش اصول اخلاق پزشکی و استانداردهای حقوق بشراست.
در ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و حقوق فرهنگی به روشنی بیان شده است که حق همگان به برخورداری از بالاترین استاندارد قابل حصول برای سلامت جسم و روان یک اصل اساسی حقوق بشر است و جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۹۷۶ آن را تصویب کرد.
در پایان این نامه تاکید شده است: به این وسیله ما از همه مقامات ایرانی می خواهیم که به عنوان یک موضوع فوری تضمین کنند که آقای کاظمینی بروجردی از هر گونه شکنجه و آزار و اذیت در امان خواهد و افزون بر این از هرگونه مراقبت پزشکی که ممکن است در خارج از زندان نیاز داشته باشد و توسط پزشک های زندان توصیه شده باشد، برخوردار گردد. علاوه براین، به عنوان یک زندانی عقیدتی، احتراما خواستار آزادی فوری و بدون قید وشرط ایشان هستیم.

image

‎ارسال یک پاسخ

‎آدرس الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.‎فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

*